Gdzie byliśmy

 

Plakaty Kultury Na Widoku w bibliotekach w całej Polsce

 

Kultura Na Widoku zawitała także do małych miejscowości, z utrudnionym dostępem do legalnych źródeł kultury. Plakaty Kultury Na Widoku oraz Przemyśleć Stulecie znajdziecie w bibliotekach i domach kultury w całej Polsce. Partnerem strategicznym projektu jest Lustro Biblioteki - dziękujemy za zdjęcia!
Legalna Kultura w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie

 

W pasażu BUW w dniach 20 lutego-4 marca ustawiona będzie ekspozycja Kultura Na Widoku. W BUW będzie można skorzystać z multimedialnej instalacji, dającej dostęp do filmów, książek online, muzyki i wirtualnych muzeów dzięki m.in. kodom QR. Atrakcją uświetniającą wydarzenie będzie spotkanie z aktorem Borysem Szycem, które odbędzie się 28 lutego o godzinie 12.00.
Legalna Kultura jest na widoku w Kórniku

 

Niecodzienna, multimedialna instalacja umożliwiająca dostęp do utworów muzycznych, filmów, książek i innych utworów z legalnych źródeł stanęła przed Świętami na placu Niepodległości w Kórniku dzięki współpracy z Urzędem Miasta.
Kultura Na Widoku na Slow Weekend Mińska 65 w Warszawie (8-9 grudnia)

 

#SlowWeekend - to grudniowa edycja największego wydarzenia skupiającego w jednym miejscu i w świątecznej atmosferze polskich projektantów, twórców oraz producentów tworzących w zgodzie z nurtem "slow". W postindustrialnych halach Mińska 65 na warszawskiej Pradze Południe można było skorzystać także z multimedialnej instalacji Kultury Na Widoku.
27. Wrocławskie Targi Dobrych Książek w Hali Stulecia (29 listopada - 2 grudnia)

 

Instalacja Kultury Na Widoku Wrocławskie trafiła na Targi Dobrych Książek, wydarzenie z dwudziestosześcioletnią tradycją, swoiste podsumowanie literackiego roku w Polsce. Wydawcy z całej Polski, fantastyczna oferta książek, a także bogaty program spotkań i wydarzeń sprawiają, że WTDK to święto literatury. Organizatorem wydarzenia jest Wrocławski Dom Literatury– instytucja kultury powołana w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Zdjęcia - Bartek Janiczek Rekografia
Kultura Na Widoku na Festiwalu Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi (23 listopada - 1 grudnia)

 

Nie mogło zabraknąć Kultury Na Widoku na jedynym w Polsce festiwalu poświęconym głównie kinematografii Starego Kontynentu. Podczas FKE organizowane są pokazy najnowszych filmów europejskich, które swoje premiery miały w Cannes, Wenecji czy Berlinie, a które na ekrany w kraju trafiają zazwyczaj po wielu miesiącach lub w ogóle omijają polskie kina. Na atrakcyjność Forum wpływa jego oryginalna formuła, a program festiwalu podzielony jest na sekcje tematyczne, wydarzenia towarzyszące i konkursy. Forum to również bogaty program wydarzeń towarzyszących projekcjom: spotkań, koncertów, wystaw.
Kultura Na Widoku w Krakowie

 

W dniach 20-25 listopada Kultura Na Widoku gościła na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Etiuda&Anima. To najstarszy w Polsce festiwal konfrontujący osiągnięcia studentów szkół filmowych i artystycznych z całego świata oraz dorobek twórców animacji artystycznej – zarówno profesjonalistów, studentów, jak i realizatorów niezależnych. Centralnym, corocznym punktem imprezy są dwa tytułowe konkursy, w ramach których przyznaje się: w rywalizacji studenckiej obejmującej etiudy fabularne i dokumentalne – Złote, Srebrne i Brązowe Dinozaury oraz Specjalnego Złotego Dinozaura dla najlepszej szkoły filmowej festiwalu, zaś w rywalizacji twórców animacji – Złote, Srebrne i Brązowe Jabberwocky i dodatkowo Specjalnego Złotego Jabberwocky’ego dla najlepszej animowanej, studenckiej etiudy festiwalu. Rokrocznie wręczana jest też nagroda Specjalnego Złotego Dinozaura dla wybitnego pedagoga i zarazem czynnego, odnoszącego artystyczne sukcesy twórcy.


Kultura Na Widoku w Nowym Sączu

 

W dniach 17-18 listopada 2018 instalacja Kultury Na Widoku odwiedziła Festiwal Filmowy NOWE KINO – NOWY SĄCZ, który jest konkursowym przeglądem krótkometrażowej filmowej twórczości fabularnej. To festiwal otwarty na wszelką twórczość filmową - od filmów, które powstały w szkołach filmowych po filmy niezależne.


Instalacja Kultury Na Widoku odwiedziła VIII Salon Ciekawej Książki w Łodzi (16 - 18 listopada)

 

Salon jest strefą promocji dobrej książki, wymiany myśli, poglądów i dyskusji, miejscem spotkań literackich ze znanymi autorami i ludźmi kultury. Miłośnicy książek mieli możliwość zapoznania się z nowościami rynku księgarskiego i nabycie ich po promocyjnych cenach. Tegoroczne hasło przewodnie targów brzmiało: „Nie ma Polski bez literatury”.


Tulia zagrała dla Legalnej Kultury w Złotych Tarasach w Warszawie

 

7 listopada Tulia oficjalnie zainaugurowała Kulturę Na Widoku w Złotych Tarasach (instalacja dostępna była dla zwiedzających centrum handlowe w dniach 5-10 listopada). Cudowne białe głosy wybrzmiały na tle instalacji, dzięki której macie dostęp do najlepszej muzyki (w tym Platynowej już płyty Tulii), filmów, książek, spektakli teatralnych i wirtualnych muzeów. Goście galerii handlowej przystawali, by posłuchać koncertu i skorzystać z instalacji. Wydarzenie pokazało, że kultura to wspólnota! Więcej zdjęć znajdziecie tutaj.


Kultura na Widoku na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie

 

W listopadzie instalacja Kultury Na Widoku stanęła pod pomnikiem Adama Mickiewicza.


Kultura Na widoku w gdyńskiej Galerii Klif

 

Działania Legalnej Kultury wspiera również gdyńska Galeria Klif, gdzie w październiku stanęła specjalna instalacja Kultury Na Widoku. "Ideą tego multimedialnego projektu jest także, rekomendowanie wartościowej sztuki i pokazanie bogactwa i różnorodności zasobów legalnych źródeł kultury. A my jako Galeria Klif wspieramy takie inicjatywy! Dołącz się do nas i wspólnie pokażmy, że legalna kultura ma znaczenie! - czytamy na stronie galerii.


Kultura na Widoku w Arkadach Wrocławskich

 

Do 25 października w Arkadach Wrocławskich można legalnie uzyskać dostęp do utworów muzycznych, filmów i książek online. Wszystko w ramach projektu Kultura na Widoku promującego świadome uczestnictwo w kulturze.


Kultura Na Widoku na Festiwalu WAMA w Olsztynie

 

Instalacje Kultury Na Widoku pojawiły się również na Festiwalu WAMA w Olsztynie (9-13 października_, którego najważniejszym założeniem jest promowanie wartości związanych ze wspólnym funkcjonowaniem różnych grup etnicznych, społecznych czy religijnych. Wokół tego tematu skupione są wszystkie projekcje i wydarzenia towarzyszące festiwalowi. W programie Festiwalu znajdują się filmy związane z najważniejszymi problemami współczesnego świata.Kultura Na Widoku we Włocławku

 

3 października w Księgarni Gdańscy we Włocławku Krystyna Czubówna czytała książkę Davida Attenborough"Przygody młodego przyrodnika." Czytaniu towarzyszyło uruchomienie multimedialnej instalacji Kultury Na Widoku, która we Włocławku zagości do 10 października.

Kultura na Widoku w Warszawie

 

Kultura Na Widoku, multimedialny projekt dający dostęp do kilkuset utworów (filmów, muzyki, spektakli, e-booków i audiobooków) stanął w sercu Warszawy - na Tracie Królewskim. W tym roku z okazji Stulecia Niepodległości Legalna Kultura przygotowała również rekomendacje wybitnych i istotnych utworów polskiej kultury z lat 1918-2018, które są dostępne na instalacji "Przemyśleć stulecie".
43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

 

Kultura jest na widoku w Gdyni! Od 17 do 23 września w ramach 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w samym jego sercu - tuż obok Teatru Muzycznego - po raz piąty stanęła instalacja Kultury Na Widoku. Na pięciu regałach znajdziecie najlepsze książki, filmy, spektakle teatralne, płyty i wirtualne spacery po muzeach i galeriach świata. Specjalny regał "Przemyśleć Stulecie" poświęcony jest najwybitniejszym dziełom polskiej kultury na przestrzeni ostatnich stu lat - od odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 roku.


Tagi: Aktualności