O projekcie

 

Gdziekolwiek jesteś. Kiedykolwiek chcesz.

Kultura jest z Tobą


Zapraszamy do 5. edycji Kultury Na Widoku, multimedialnego projektu, który daje dostęp do ponad 800 utworów, prezentując jednocześnie legalne źródła w których są one dostępne. Celem projektu jest promowanie świadomego uczestnictwa w kulturze, rekomendowanie wartościowej sztuki i pokazanie bogactwa i różnorodności zasobów legalnych źródeł kultury. To projekt skierowany do wszystkich odbiorców - niezależnie od wieku, upodobań, zasobności portfela i miejsca zamieszkania. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

W tym roku oddajemy w Wasze ręce kilkaset utworów – filmów, muzyki, książek online i spektakli teatralnych. Zachęcamy również do wirtualnych spacerów po najciekawszych muzeach Polski i świata. Dzięki linkom i kodom QR umożliwiamy dostęp do utworów (często w promocyjnych cenach lub bezpłatnie), po które można sięgnąć w każdej chwili – w parku na ławce, w domowym fotelu, czy w kawiarni.

Z okazji Stulecia Niepodległości przygotowaliśmy również rekomendacje wybitnych i kluczowych utworów polskiej kultury z lat 1918-2018. Mamy nadzieję, że zgodnie z nazwą tej części instalacji - „Przemyśleć stulecie” - pomogą Wam one poznać i docenić dokonania polskich twórców, skłonią do refleksji nad upływającym stuleciem i pomogą zrozumieć fenomen Niepodległości.

Kultura Na Widoku wyrównuje szanse w dostępie do kultury. Prezentuje utwory i daje do nich dostęp na instalacjach multimedialnych, citylightach i tysiącach plakatów rozsyłanych do szkół, bibliotek i urzędów gmin w całej Polsce. Sercem projektu jest strona internetowa www.kulturanawidoku.pl, która daje dostęp do wszystkich utworów.

Twórcą grafiki na plakaty, citylighty i instalacje Kultury Na Widoku jest Prof. Piotr Welk, prowadzący Pracownię Multimediów w Akademii Sztuki Pięknych w Warszawie.

Życzymy Wam, aby utwory w Kulturze Na Widoku były dla Was źródłem niezapomnianych emocji i ciekawych refleksji.

Jeśli zależy Wam na kulturze, korzystajcie z legalnych źródeł.

Projekt jest finansowany ze środków European Union Intellectual Property Office.