O projekcie

 

Gdziekolwiek jesteś. Kiedykolwiek chcesz.

Kultura jest z Tobą


To już czwarta edycja! Po raz kolejny oddaliśmy w Wasze ręce Kulturę Na Widoku. Jako Fundacja prowadząca działania edukacyjne w zakresie legalnych źródeł kultury, często słyszymy: "Oglądałbym filmy z legalnych źródeł, gdyby były dostępne i gdybym wiedział, gdzie ich szukać." Ale ten argument stracił już na aktualności, bo od czterech lat Kultura jest Na Widoku. A w tym roku dodatkowo oferuje jeszcze więcej utworów i lokalizacji, z których można uzyskać do nich dostęp i z nich korzystać - gdziekolwiek, kiedykolwiek. 

 

 

CO OZNACZA KULTURA NA WIDOKU?


W tym roku ponownie pojawią się także citylighty na przystankach komunikacji miejskiej. Do dyspozycji użytkowników są tysiące plakatów w szkołach, bibliotekach i urzędach w niewielkich miejscowościach na terenie całej Polski, które często mają ograniczony dostęp do kultury. Z instalacji, citylightów, plakatów i strony internetowej można uzyskać dostęp do ponad 1000 utworów - filmów, utworów muzycznych i książek z legalnych źródeł. W tym ponownie zapraszamy też do wirtualnego zwiedzania świata. Projekt wpisuje się również w promocję czytelnictwa, podkreślając wagę literatury w naszym życiu kulturalnym.

W spotach promujących tegoroczną edycję Kultury Na Widoku wzięły udział wybitne osobowości artystyczne, Ambasadorzy i Przyjaciele Legalnej Kultury – Danuta Stenka, Joanna Jabłczyńska oraz Arek Jakubik. Głosu psu Mecenasowi użyczył Jarosław Boberek.

Dziękujemy serdecznie wszystkim twórcom zaangażowanym w tegoroczną kampanię Kultury Na Widoku.


Sercem projektu jest strona internetowa. Niezależnie od preferencji i miejsca zamieszkania – ponad wszelkimi barierami – miliony odbiorców mogą korzystać z bogatej oferty kulturalnej, ponieważ wszystkie utwory są dostępne również na www.kulturanawidoku.pl

Twórcą grafiki na plakaty, citylighty i instalacje tegorocznej edycji Kultury Na Widoku jest Prof. Piotr Welk, prowadzący Pracownię Multimediów w Akademii Sztuki Pięknych w Warszawie.

 

DLACZEGO WARTO UCZESTNICZYĆ W PROJEKCIE?

Kultura Na Widoku to powszechny dostęp do ponad 1000 utworów z 30 legalnych źródeł, które biorą aktywny udział w projekcie. Można uzyskać do nich dostęp łatwo, wygodnie i szybko – wystarczy smartfon czy notebook i kultura jest na wyciągnięcie ręki. To oferta dla każdego, różnorodna i bezpłatna lub po preferencyjnych cenach. Wbrew panującym powszechnie opiniom kultura w sieci nie musi być droga. 


GDZIE KULTURA JEST NA WIDOKU?

> 10.000 plakatów w urzędach, szkołach i bibliotekach w niewielkich miejscowościach

Citylighty na 200 przystankach komunikacji miejskiej w Warszawie

> Instalacje w przestrzeni publicznej w Warszawie, Krakowie, Rzeszowie oraz na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

 

IDEA PROJEKTU

Kultura Na Widoku ma na celu promowanie świadomego uczestnictwa w kulturze i wyrabianie nawyku korzystania z jej legalnych źródeł. Jest skierowana do wszystkich, niezależnie od wieku – bo nigdy nie jest za wcześnie i nigdy nie jest za późno, żeby spotkać się z kulturą.

Bardzo podoba mi się to, że kultura z legalnych źródeł wyszła odbiorcy na spotkanie. Stanęła na trotuarze i czeka na niego. To jest fantastyczna idea! – mówi Danuta Stenka.

Fundacja Legalna Kultura za pomocą tego projektu pokazuje w praktyce, że kultura pochodząca
z legalnych źródeł jest dostępna, jest na widoku i na wyciągnięcie ręki.

Kultura Na Widoku jest dla wszystkich. Dla każdego. Dla Ciebie.

Również dla tych, którzy na co dzień mają utrudniony dostęp do kultury.